Logistika ve výrobě, personalistice i sociálních službách aneb Potkáme se v Ostravě

V dubnu se veškeré logistické dění zkoncentruje na jedno místo. Dějištěm další (ne)konference pro logistiky a o logistice se stanou ostravské Dolní Vítkovice. Přípravy Logistics Ride 2020 jsou v plném proudu, čtvrtý ročník logistické jízdy je obsazen profesionálními logistiky, špičkami mnoha oborů. Dvoudenní akce nabídne perfektní prostor k networkingu, představí 15 případových studií a vygraduje velkou živou logistickou afterparty.

Buďte u toho!

Zveřejněno
20
Prosinec 2019
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

V dubnu se veškeré logistické dění zkoncentruje na jedno místo. Dějištěm další (ne)konference pro logistiky a o logistice se stanou ostravské Dolní Vítkovice. Přípravy Logistics Ride 2020 jsou v plném proudu, čtvrtý ročník logistické jízdy je obsazen profesionálními logistiky, špičkami mnoha oborů. Dvoudenní akce nabídne perfektní prostor k networkingu, představí 15 případových studií a vygraduje velkou živou logistickou afterparty. Buďte u toho!

„O logistice v souvislostech budeme mluvit 23. – 24. dubna 2020. A jak je na Logistics Ride zvykem, půjdeme až na dřeň. V otevřené atmosféře a s těmi nejlepšími probereme případovky, které představí jak úspěšná řešení, tak slepé uličky. Účastníci nahlédnou pod logistickou pokličku desítek firem a organizací, seznámí se s konkrétními čísly, získají možnost osobně probrat, co potřebují,“ vysvětluje Jaroslav Bazala, moderátor akce a prezident Logistické akademie, která Logistics Ride pořádá.

Těšit se můžete na spíkry s mnohaletými zkušenostmi v logistice, a to jak ve výrobních podnicích, tak v zábavě i neziskovém sektoru.

Michael Rada: Vrátit logistice její podstatu

Případová studie Michaela Rady z IBCSD Lab se zaměřuje na cestování.

„Navazuje na předchozí, posluchači se kromě jiného dozví, jaké to je, cestovat v čase a hledat odpovědi tvorbou v prostoru, který je zatím mnoha zapovězen. Na logistice mne oslovují souvislosti a návaznosti, výzvou je vrátit logistice její podstatu, tedy logiku a komplexnost, a to napříč průmyslový spektrem,“ říká prezident mezinárodního centra udržitelného rozvoje zaměřujícího se na přebytky z průmyslové výroby.

Jiří Eigl: Kombinace dobré logistiky a selského rozumu

Technický ředitel STILL ČR, firmy poskytující intralogistická řešení na míru, přijede do Ostravy s případovkou Mobilní myčka – unikátní mycí zařízení manipulační techniky.

„Logistika je živý organismus. Největší výzvu vnímám v tom, pokusit se předávat mladé populaci zkušenosti získané za posledních 25 let z logistického prostředí a přesvědčit ji, že kombinace dobře uchopené logistiky a selského rozumu dává smysl. Můj příspěvek na Logistics Ride 2020 se týká ukázky, jak se konkrétně a zodpovědně postavit k šetrnému zacházení k životnímu prostředí,“ prozrazuje Jiří Eigl.

Jana Zahradníková: Baví mě, že se pořád něco děje

Pro manažerku Brose CZ je velkým tématem řízení transportu dodávek pro celou síť Brose závodů v Evropě: „Na logistice mě baví, že se pořád něco děje, zvláště v transportní logistice. Naší výzvou na příští rok je roll-out systému transport managementu do NAFTA. Přijďte si poslechnout případovku Insourcing Transport Managementu pro skupinu Brose EU. Dozvíte se, jaká nás k tomu vedla cesta a jaké překážky jsme museli překonat. Určitě se můžete inspirovat,“ zve Jana Zahradníková.

Petr Jahoda: Logistika musí být dynamická

Neviditelného robota „Rudu“ a jeho schopnosti i využití představí v případové studii generální manažer Sony DADC Czech Republic, předního poskytovatele služeb v zábavním průmyslu i mimo něj.

„Z distribučního centra Sony DADC odesíláme do západoevropských prodejen přes 60 milionů kusů zboží ročně. Náš neviditelný robot automatizovaně pomáhá zákazníkům – sesbírá a připraví data, poskytne fotografie, rozhoduje o reklamacích a učí se je vyřizovat. Logistika mě fascinuje tím, jak je rychlá, dynamická. V případovce na Logistics Ride připomenu, co všichni tak trochu známe. Třeba, že nechodíme s kanónem na vrabce, nebo že nejrychleji se peníze vrátí, když nahradíme lidskou práci. Zvlášť tu nudnou,“ tvrdí Petr Jahoda.

Michaela Frélichová: Nábor v logistice pohledem personální agentury

„Nebudeme vyprávět o chybějících svářečích či operátorech výroby. Naší specializací je nábor v dopravě a logistice a na Logistics Ride se s vámi podělíme o to, jaké strasti a radosti potkávají vás i nás v každodenním boji o plné stavy a spokojené zaměstnance. Jaké jsou současné trendy v náboru v tomto odvětví, jak se firmy připravují na budoucí vývoj a jak do toho zapadáme my,“ představuje svůj příspěvek Michaela Frélichová, manažerka personální agentury Freight People specializované na nábor zaměstnanců výhradně v oblasti mezinárodní přepravy, logistiky a dodavatelských řetězců.

Vladimíra Salvetová: Logistika entit, které jsou nehmatatelné

Společnost pro ranou péči poskytuje rodinám s dětmi s vážným postižením zraku podporu, informace, kontakty. Každý den za nimi domů dojíždějí desítky zaměstnankyň. Případovka On the Road: Terénní služba rané péče jak ji neznáte dá nahlédnout do prostředí neziskových organizací. Ředitelka ostravské pobočky říká:

„Stejně jako v byznyse, i my řešíme, jak dopravit odborníka na konkrétní místo v co nejkratším čase a s minimálními náklady. Zásadní rozdíl je v tom, že náš zákazník, tedy klientská rodina, za naši službu nic neplatí. V našem příspěvku nabídneme vhled do logistiky nekomerčního oboru rané péče. A jako my se inspirujeme v byznys světě, můžeme – o tom jsme přesvědčeni – přinášet potřebné podněty do světa výroby a obchodu. Propojování sféry zisku a nezisku má totiž smysl.“