Logistická stories #2: Leo Tvrdoň

V rámci nové série rozhovorů Logistické akademie Vám postupně představíme ty největší kapacity (nejen) české logistiky. Jsme hrdí na to, že můžeme říct, že jsou tito špičkoví logistici neodmyslitelně spjati také s Logistickou akademií. Z rozhovorů se dozvíte nejen to, jaké byly jejich první logistické krůčky a začátky, ale také co je u logistiky udrželo až do dnes. Nebude chybět ani otázka v čem spatřují aktuální největší výzvy současné logistiky.

Zveřejněno
06
Leden 2021
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

V rámci nové série rozhovorů Logistické akademie Vám postupně představíme ty největší kapacity (nejen) české logistiky. Jsme hrdí na to, že můžeme říct, že jsou tito špičkoví logistici neodmyslitelně spjati také s Logistickou akademií. Z rozhovorů se dozvíte nejen to, jaké byly jejich první logistické krůčky a začátky, ale také co je u logistiky udrželo až do dnes. Nebude chybět ani otázka v čem spatřují aktuální největší výzvy současné logistiky.

Logistická stories #2: Leo Tvrdoň

Další logistik, kterého jsme vyzpovídali pro Logistická Stories je viceprezident Logistické akademie Ing. Leo Tvrdoň, Ph.D., který je nejen vynikajícím akademikem, ale také logistikem z praxe a expertem na problematiku modelování procesů pomocí dynamické simulace. V rámci svého akademického působení 11 let vyučoval logistiku v roli vysokoškolského pedagoga na Ekonomické fakultě VŠB-TUO Ostrava a momentálně působí na Vysoké škole logistiky. Je také spoluzakladatelem a byl jednatelem a projektovým manažerem firmy DYNAMIC FUTURE, která se zabývá logistickým poradenstvím a optimalizací podnikových procesů za pomoci dynamické simulace. “Je důležité dobře vzlétnout, ale hlavně i bezpečně přistát,” tak zní motto, kterým se Leo Tvrdoň řídí nejen ve své logisticko-akademické kariéře.

Co (nebo kdo) Vás přivedl k logistice?

Po kariéře v armádě to byla výzva zkusit něco nového. Shodou okolností můj tehdejší soused je expertem v logistice a ten mě k tomu přivedl.

Co Vás u logistiky drží?

Turbulentnost oboru. Pořád je v něm něco nového.

Čím přispěla Logistická akademie?

Jsem lektorem Logistické akademie. I když přednáším, tak v diskuzích se také pořád učím.

Co v současnosti cítíte jako největší výzvu pro Vás coby logistika, resp. pro Vaši specializaci v logistice?

Vychovávat novou a mladou generaci logistiků.

Co vzkážete mladým lidem, kteří se rozhodují o svém povolání nebo komukoli, kdo uvažuje o kariéře logistika?

Se znalostí logistiky se uplatníte ve všech firmách.

Poznámka Prezidenta Logistické akademie „pod čarou“:

Doktor Leo Tvrdoň je takovým „logistickým aristokratem“. Má za sebou tvrdou vojnu – tu pravou i tu logistickou, ale umí přitom včas poodstoupit a vidět věci v systémových souvislostech. A co víc – to, co zná, umí i skvěle předat (jeho studenti na univerzitě jej milují a praktikující logistici na seminářích LA mu dávají ty nejvyšší známky). Ne nadarmo je také viceprezidentem LA pro certifikaci, tj. udílení diplomů a příslušných titulů. Bez něj by Logistická akademie nebyla tím, čím je.