Marcela Serynová - V (mé) logistice je nejdůležitější bezpečnost #2

Druhý rozhovor s Marcelou Serynovou je tady! Zeptali jsme se jí například na to, co je pro ni v logistice nejdůležitější a co se na kurzu Logistické akademie naučila.

Zveřejněno
09
Říjen 2018
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

Velmi zajímavé je pro ni i setkání logistiků, které pořádá Logistická akademie, protože se tam řeší konkrétní projekty. "S tím se normálně v praxi nesetkáte," říká Marcela Serynová. Čtete různé články, které jsou teoretické, ale na Logistické akademii se setkáte s jednotlivými projekty, které jsou vám představovány dynamicky. "Pro nás logistiky je to velmi motivující a obohacující," dodává paní Marcela.

Studium na Logistické akademii stoprocentně doporučuje a dělá to běžně i normálně. Učí totiž ještě na vyšší odborné škole, kde svým studentům říká, ať jdou a zkusí si to, protože je to obohatí a dostanou se na úplně jiný level. “Budete to vidět s nadhledem a s velkým rozhledem a naučíte se i konkrétní věci, příkladem může být třeba to, jak řešit různé situace, jak posuzovat náklady a jak používat jednotlivé metody v praxi."

Paní Marcela pracuje v oddělení vozového hospodářství železničních vozů a zjistila, že všechno to, co se naučila v Logistické akademii, při zpracovávání daných projektů a při informacích, které dostala, se pořád opakuje. "Dnešní prostředí je turbulentní, turbulentní je i doba, stále se něco mění, ale základní principy zůstávají stejné. Jsem ráda, že je mohu využívat a rozvíjet," usmívá se.

A co je pro ni v logistice důležité? Strategie. "Je třeba mít pevnou strategii, nastavené postupy, nastavenou zastupitelnost, mít připravené variantní řešení, a co je nejdůležitější a co se teď projevuje v maximálním měřítku - zajistit bezpečnost železničních vozů v oddělení, ve kterém pracuji," uzavírá své vyprávění o Logistické akademii Marcela Serynová.

Studium na Logistické akademii