Jana Zahradníková: Řízení transportu jinak

„Přijďte si poslechnout, jak řídíme transporty dodávek pro celou síť Brose závodů v Evropě. Dozvíte se, jaká nás k tomu vedla cesta a jaké překážky jsme museli překonat. Určitě se můžete inspirovat,“ zve Jana Zahradníková na prezentaci své případové studie Insourcing Transport Managementu pro skupinu Brose EU. Konferenci Logistics Ride poctí svou aktivní účastí už potřetí. Podle všeho ji považuje za událost, kterou by si neměl nechat ujít žádný logistik.

Zveřejněno
21
Leden 2020
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

„Přijďte si poslechnout, jak řídíme transporty dodávek pro celou síť Brose závodů v Evropě. Dovíte se, jaká nás k tomu vedla cesta a jaké překážky jsme museli překonat. Určitě se můžete inspirovat,“ zve Jana Zahradníková na prezentaci své případové studie Insourcing Transport Managementu pro skupinu Brose EU. Konferenci Logistics Ride poctí svou aktivní účastí už potřetí. Podle všeho ji považuje za událost, kterou by si neměl nechat ujít žádný logistik.

„Už první ročník jízdy mě přesvědčil, že je to super akce, kde člověk zjistí, že všichni v tom logistickém rybníčku řeší podobné problémy a pozná pohledy z různých stran. Velmi přínosné jsou pro mě nejen samotné prezentované příběhy a aplikovaná řešení, ale hlavně následná diskuze,“ napsala pořadatelům před dvěma lety.

Pro Logistics Ride 2020 si připravila téma navýsost aktuální – v globalizovaném světě jsou podle ní logistické náklady často jedinou konkurenční výhodou. „Jednou z možností jejich optimalizace je vzít řízení transportu do vlastních rukou. Často se v souvislosti s úsporou nákladů mluví o outsourcingu logistických služeb. My jsme šli opačnou cestou. Představím tedy, jak jsme implementovali Transport Management v SAP pro celou evropskou skupinu Brose a převzali službu od profesionálního 4PL partnera, jaká jsme překonali úskalí a co to přineslo firmě,“ popisuje Jana Zahradníková (Brose CZ, Manager, Regional Service Transport Management/Brose Europe).

Na logistice ji baví, že se v ní pořád něco děje. „Zvláště v transportní logistice. Naší výzvou je momentálně roll-out systému transport managementu do NAFTA,“ dodává. Mimo logistiku má Jana Zahradníková ráda cestování, poznávání nových kultur a lidí, ale i objevování koutů naší země, které zatím nenavštívila.

Společnost Brose vyrábí a vyvíjí automobilové komponenty pro nejznámější automobilové značky. V České republice působí v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm. S přibližně 3 100 zaměstnanci ve výrobě, vývoji a administrativě je Brose CZ v současné době největším výrobním závodem skupiny Brose.

Koupit jízdenku na Logistics Ride 2020