Logistické školy aneb kde studovat logistiku?

Stejně jako každý jiný obor, také pro logistiku musí mít člověk předpoklady, talent a zápal. Pokud někdo vykazuje přirozené dispozice od mládí, je třeba je rozvíjet a pak se na nich dá postavit budoucnost. Na jakých stupních, v jakých formách a na jakých školách můžete logistiku studovat? Co vás při studiu logistiky čeká? Logistická akademie vám přináší seznam státních i soukromých středních, vyšších odborných a vysokých škol s logistickými obory.

Zveřejněno
29
Září 2014
Autor
Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.
Sdílet

Stejně jako každý jiný obor, také pro logistiku musí mít člověk předpoklady, talent a zápal. Pokud někdo vykazuje přirozené dispozice od mládí, je třeba je rozvíjet a pak se na nich dá postavit budoucnost. Na jakých stupních, v jakých formách a na jakých školách můžete logistiku studovat? Co vás při studiu logistiky čeká? Logistická akademie vám přináší seznam státních i soukromých středních, vyšších odborných a vysokých škol s logistickými obory.

Pokud se při komplexním plánování složitých procesů cítíte jako ryba ve vodě, je pravděpodobné, že jste zakotvili svůj pracovní život v oboru logistiky. Ale není třeba se ji učit za pochodu, systematicky se v oboru vzdělávat lze již od střední školy. Své akademické a praktické obzory si můžete dále rozšiřovat na vyšších odborných i vysokých školách.

Střední školy logistiky:

Vyšší odborné školy logistiky:

Vysoké školy se zaměřením na logistiku:

Při studiu logistiky se setkáte s matematikou a fyzikou, nemine vás ani informatika, ekonomie, právo, operační výzkum či management. Získáte znalosti z dopravní infrastruktury a z mnoha dalších oblastí.

Studium logistiky zakončené titulem

Provázanost teorie s praxí je nutná v každém oboru, ale u logistiky obzvlášť. Proto většina škol, na kterých lze logistiku studovat, úzce spolupracuje s národními i mezinárodními firmami, jako je např. PPL CZ s.r.o. nebo Česká pošta, s.p. Všechny školy dbají na to, aby jejich absolventi byli co nejlépe připraveni obstát v dynamickém a moderním světě logistické praxe.

A pokud pro vás již studium na střední, vyšší odborné a vysoké škole nepřipadá v úvahu, nebo se chcete naopak ve vystudovaném oboru logistiky vzdělávat ještě dál, vždy tady pro vás bude Logistická akademie.